kínos pillanatok

A pókerjáték, a tőzsde és a csajozás egy nagy tanulsága: bármekkorát buktál, koppantál: lehet még rosszabb. Csak ki kell várni!

Tj66a: hatos pár, Wasp: törvénykönny, Tigga: énblogom

Friss topikok

  • Tigga: szia, a sztorinak még nincsen vége, mert bár néhány - más - téma kivizsgálása kapcsán töltöttek ... (2009.12.16. 11:46) Szolíd kis zsidózás
  • _Wasp_: reveláció (megvilágosodás, felismerés) ↔ releváció (fontosság, jelentőség) :) (2009.02.22. 21:00) Barbárok
  • Tj66a: Mint első kommentezőm, nyertél egy nyalókát: O--- Arra viszont kiváncsi lennék, milyen röhejesen ... (2009.01.05. 11:29) A tétek problémája

Kommentek

  • Tigga: szia, a sztorinak még nincsen vége, mert bár néhány - más - téma kivizsgálása kapcsán töltöttek ... (2009.12.16. 11:46) Szolíd kis zsidózás
  • Thoer: Szia Tigga! Mi lett a sztori vége? (2009.12.15. 18:16) Szolíd kis zsidózás
  • _Wasp_: reveláció (megvilágosodás, felismerés) ↔ releváció (fontosság, jelentőség) :) (2009.02.22. 21:00) Barbárok
  • -lyla-: ecsém, minden rendben, de a releváció az REVELÁCIÓ! tudod... aki arabusul... (2009.02.20. 18:30) Barbárok
  • gipszrugo: Ez erdekes volt. Remelem beszopatod oket, sok sikert! Insallah... (2009.01.09. 13:01) Szolíd kis zsidózás
  • Utolsó 20

Feed. Vegyétek - vigyétek.

Tóta W. Árpád blogja

Nincs megjeleníthető elem

ParaKovácsPókerblog

Nincs megjeleníthető elem

Zugügyvéd

Nincs megjeleníthető elem

Harcművészetek

Nincs megjeleníthető elem

Felcimkézve

adócsalás (1) adórendszer (1) áfa (1) all in (1) and (1) annette obrestad (1) antiszemitizmus (1) apám a hős (1) april foley (1) ász pár (1) a sötét oldal csábítása (1) balkán (1) bankroll (1) bankroll management (1) bán pál (1) barbárok (1) becsületes marha (1) berlin (1) bipsi (1) blöffölés (1) blog (1) bluff (1) br menedzsment (1) budapest (1) büntetés (1) cannabis (1) carl sampson (1) carmina burana (1) cash game (1) cigány (4) cigányozás (1) collin moshman (1) csacsifogat (1) családon belüli erőszak (1) devizahitel (1) die welt riport (1) dögburger (1) downswing (1) doyle brunson (1) do the right thing (1) duda (1) dugó (1) egyenlőség (1) erőszak (1) fejlődés (1) finom irónia (1) fórum (1) gap concept (1) go (1) grafikon (1) gus (1) halleluja (1) hansen (1) hd kamera (1) icm (1) induló lapok táblázata (1) információ (1) információs forradalom (1) internet (1) intézkedés (1) isten (1) jahve (1) játékerő (1) jog (1) kálmán imre szobor (1) kertész imre (1) késelés (1) kisebbségi ombudsman (1) kisérlet (1) kiülés (1) koma (1) kommunizmus (1) korai szakasz (1) középjáték (1) középső fázis (1) közteherviselés (1) kurvaanyázás (1) la fontaine (1) lemákolás elleni stratégia (1) lónyál (1) lónyálszörp (1) loser (2) lurdy ház (1) lúzer (1) marian cozma (1) marihuána (1) mcdonalds (1) móricz zsigmond (1) munkaügyi per (1) németh győző (1) nimby (1) no depo bonus (1) nyerő sng szisztéma alacsony vakoknál (1) ökölszabályok (1) onlinepokerhu.com (2) ophu (1) ophu cikk (1) összeomlás (1) o fortuna (1) phil hellmuth (1) pofozkodás (1) póker (4) poker (2) pókertábor (1) pókerverseny (1) politika (1) pozíciós játék (1) rablógazdálkodás (1) raffael sándor (1) rasszizmus (1) reform (1) rendőr (1) resteal (1) rés elmélet (1) roi (3) sharkscope (2) sit (1) sit and go (5) sit and go buborék stratégia (1) slansky (1) sng (7) sng suli (1) sng vs cg (1) sólyom lászló (1) sony (1) stack (1) stop and go (1) syntax error (1) szellem a gépben (1) szent tehén (1) sztojka iván (1) társadalom (1) távoltartás (1) távoltartási törvény (1) terepjárós bunkó (1) texas hold em (1) the flop (1) tolvaj (1) tréfa (1) trianon (1) tücsök és hangya (1) üdvözlet (1) upswing (1) vaklopás (2) vakok védelme (1) válság (1) verseny (1) vészhelyzet (1) vesztes (1) vesztő (1) vietnámi (1) viky (1) zsidó (1) Címkefelhő

Mikor kell abbahagyni?

Tj66a 2009.03.17. 00:23

Mikor szálljunk ki egy asztaltól? Ha jól megy, nem érdemes kiszállni. Igaz?

Nem.

könnyű beleszaladni abba a hibába, hogy megnyerünk készpénzes játékon egy kisebb összeget, és elkap minket a mohóság, még többet akarunk keresni hozzá. Hiszen a pókerkönyvek többsége is ezt javasolja: soha ne hagyjuk lehalászatlanul a halastavat.

A pókerkönyvek szerzői azonban még elsősorban élő játékon edződtek, ahol a kártyázó baráti körben a szignifikánsan legjobbak vélhetően ő maguk voltak. Ma már bármilyen szinten találhatunk viszonylag jó játékosokat. Ritka, amikor az asztalnál ülő összes játékoshoz azt a megjegyzést tehetjük, hogy "fish".

Az is feltételezhető, hogy a jobb játékosok több pénzt nyernek, mint a gyengébbek. (ezért beüléskor, amikor még zéró információval rendelkezünk, figyeljünk a játékosokra, és adjuk meg a tiszteletet aszerint, hogy mekkora kupac zseton tornyosul előttük.)

Elképzelhető ugyanis, hogy - noha hatalmas nyerésben vagyunk - az egyetlen racionális döntésünk az lehet, hogy kiülünk az asztaltól és vállonveregetjük magunkat. Ez szokott egyébként igen igen rosszul menni az átlagnál valamivel ügyesebb hobbi készpénzes játékosoknak. Nyernek egy nagyobb összeget, majd elszórják. Hogy történhet ez meg? 

Szerencse-balszerencse? Ugyan.

Vegyünk egy elméleti példát: a zsetonok eloszlása (SH-CG, NL20) A:5-B:10-C:15-D:20(mi beülés után)-E:25-F:65

Fél óra játék után is úgy tűnik, hogy a zsetonmegoszlás a tapasztalt játékerő által is alá van támasztva. (a zsetonállás mondjuk mit sem változik) Ekkor lehetőségünk nyílik "E" ellen egy duplázásra, és némi szerencsével felmegyünk 40 dollárra. "E" visszavásárolja magát, a maximum zsetonmennyiséget hozva az asztalhoz (20 dollár)

Nézzük meg az asztalnál levő pénzünk jövedelmezőségét. Felosztottam a pénzünket zónákra, és kockázati területekre:

- 5 dollárunk van aránylag jól megérülő helyen öt másik játékos ellen, akikből három biztosan gyengébb nálunk, és csak egy erősebb.
- további 5 dollárunk van közepesen megtérülő helyen négy másik játékos ellen, amiből kettő gyengébb, egy azonban erősebb.
- további 5 dollárunk van alig megtérülő helyen három másik játékos ellen, amiből egy gyengébb, egy erősebb nálunk, itt már csak abban bízhatunk, hogy az erősebb játékost többször el tudjuk kerülni, mint ahányszor a gyengébb minket.
- A következő 5 dollárunk tipikusan bukó helyen van: egy hozzánk hasonló játékerejű ember ellen, és egy erősebb ellen vethetjük csak be.

A húsz dollár feletti rész (negyven dollárig) viszont a legerősebb játékos kizárólagos vadászterületére esik. Értelmetlenül van az asztalnál. Habár igaz, hogy minél több pénzünk van itt, annál többet nyerhetünk tőle, viszont nem ő az igazi célpontunk, hiszen ez a pénz a legrosszabbul megtérülő (vesztő) zónában dolgozik. Egyetlen reményünk, hogy a többi zónában dolgozó pénz többet hoz, mint amennyit majd ezen veszítünk.

El kell gondolkodjunk azon, hogy kiülünk, és más asztalnál folytatjuk a szabadrablást, vagy - ha nem annyival jobb nálunk "F" - akkor maradunk itt továbbra is.

Figyeljünk arra mindenesetre, hogy kik ellen és mennyit kockáztatunk.  Ne essünk bele ebbe a csapdába: ugyanazon asztalon nem ugyanannyi pénzzel játszunk mindenki ellen!

Címkék: póker bankroll stack cash game kiülés játékerő

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://tigga.blog.hu/api/trackback/id/tr61007649

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása